AK PARTİ DOĞUBEYAZIT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CENGİZ ÇELİK OLDU

AK Parti Grup Başkan Vekili Leyla Şahin Usta’nın katılımı ile, Ağrı İlçe Belediye Başkan adayları açıklandı. Doğubayazıt Belediye Başkan Adayı Dr. Cengiz Çelik oldu.

Ağrı Kültür ve Kongre merkezi Konferans Salonu’nda Ak Parti Aday Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi. AK Parti Grup Başkan Vekili Leyla Şahin Usta’nın, katıldığı programda Ağrı İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Bu kapsamda; Doğubayazıt Belediye Başkan Adayı, kentin tanınan simalarından, Mimari konularda önemli hizmetlerde bulunan Dr. Cengiz Çelik oldu.

DR. CENGİZ ÇELİK KİMDİR?

Doğubayazıt’ın önde gelen isimlerinden Mimar Dr. Cengiz Çelik, özel sektördeki başarılı kariyerine Doğubayazıt’ta başlamış ve Türkiye’nin saygın mühendis ve mimarlarından biri olmuştur.

1976 yılında doğan Çelik, Ağrı Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra NDU Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Selçuklu Dönemi Ahlat Bölgesi abideleri üzerine yaptığı tezle NDU Üniversitesi’nde yüksek lisans derecesi alarak, aynı zamanda Uluslararası İşletme Yönetimi doktorasını başarıyla tamamlamıştır.

Profesyonel kariyerinde Çelik, çeşitli önemli görevlerde bulunmuş ve birçok sektörde yöneticilik yapmıştır. Çelikce Mimarlık Mühendislik şirketi kurucusu, Nakliyat MMC Şirket Müdürü, Metal Sanayi Kompleksi Fabrika Müdürü, Bellisa Mobilya Fabrikası Genel Müdürü, Arkoz Ağrı Çimento Fabrikası Genel Müdürü gibi önemli pozisyonlarda görev almıştır.

Çelik, inşaat, makine ve otomotiv sektörlerinde gerçekleştirdiği çeşitli Ar-Ge çalışmalarıyla dikkat çekmiş, aynı zamanda tarihi eserlerin rölöve, restorasyon ve restitüsyon çalışmalarında da aktif rol oynamıştır.

Mimar Dr. Cengiz Çelik’in sadece iş dünyasındaki başarıları değil, aynı zamanda kültürel ve toplumsal alandaki katkıları da göz ardı edilemez. “Ağrı Dağı Bölgesi ve Doğubayazıt” ile “Yöneticilikte Güç Zehirlenmesi” adlı iki önemli kitabın yazarı olan Çelik, 80 adet Şehir Gelişim projesine imza atmış ve birçok bilimsel sempozyumda makale sunumu gerçekleştirmiştir.

Çelik, sadece iş dünyasında değil, sanat ve yöneticilik alanlarında da başarılı bir isimdir. Arkoz Holding ve Maqro Construction şirketlerinde üst düzey yönetici olarak Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Çekya ve Rusya’da faaliyet göstermektedir.

Ayrıca, Dr. Cengiz Çelik, Türkiye’nin önde gelen siyasi partilerinden AK Parti’nin Doğubayazıt belediye başkan adayı olarak halkının karşısına çıkmıştır. Çelik, evli ve beş çocuk babası olup, iş hayatındaki başarılarıyla birlikte kariyerine büyük bir özveriyle devam etmektedir.

HALKIN SESİ

 

İletişime Geç