Başkan adayı Çelik çizmelerini giydi, Doğubayazıt sokaklarında halka seslendi

31 Mart yerel seçimlerin en iddialı belediye başkan adaylarından biri olan, AK Parti Doğubayazıt Belediye Başkan adayı Mimar Dr. Cengiz Çelik, olayın vahametini anlatmak için giydi çizmelerini ve sahaya çıktı.

31 Mart yerel seçimlerin en iddialı belediye başkan adaylarından biri olan, AK Parti Doğubayazıt Belediye Başkan adayı Mimar Dr. Cengiz Çelik, olayın vahametini anlatmak için giydi çizmelerini ve sahaya çıktı.

Doğubayazıt’ın 14 mahallesinden biri olan Hasankeyf mahallesinde son zamanlarda yağan kar ve yağmur birikintilerinin oluştuğu çamurlu göletlerin içinde çizmeleriyle gezerek, seçilmesi halinde yapacağı çalışmaları anlattı.

AK Parti Doğubayazıt Belediye başkan adayı Mimar Dr. Cengiz Çelik, “Doğubeyazıt’ın 14 mahallesinden biri olan, Hasankeyf mahallesindeyiz. Hasankeyf mahallesinde gördüğünüz gibi çok ciddi sıkıntılarımız var. Yol, alt yapı, çöp, çevre, ortak kullanım alanları daha sayabileceğimiz bir çok eksiklik, Doğubayazıt’a “Sözümüz Söz” diyoruz. Bu yıl mahallelerimizin sıkıntılarını çözme noktasında çok ciddi adımlar atacağız. Merkezi hükümetimizin desteği ile yollarımızı, alt yapılarımızı, çöp sorununu yeşil alana varana kadar hepsini çözeceğiz. Bu konuda halkımızın desteği ile 1 Nisan tarihinde inşallah çalışmalarımızı başlatıp Doğubayazıt için güzel bir yaşanılabilir mahalleler inşa edeceğiz. Gördüğünüz gibi Hasankeyf mahallesinde bahsettiğimiz sorunların dışında maalesef ki tapu sorunu da var. Tapu ve benzeri sorunlarla ilgili de çalışma başlatacağız. Halkımızın mağduriyetini gidereceğiz. “ Sözümüz söz” Doğubeyazıt için durmadan çalışacağız. Sorunların çözümü noktasında her gün, her saat hiç durmadan halkımızın derdini dinleyeceğiz, halkımızın derdi ile dertleneceğiz ve çözümü noktasında irade göstereceğiz. Doğubeyazıt her şeyin en güzeline layık, Düşünebiliyor musunuz ? Sınır ticaretinin olduğu, turizmin olduğu, tarımın olduğu, hayvancılığın olduğu bu şehirde maalesef bu değerlerden faydalanamıyoruz. Ve biz halkımızın tüm sorunlarını çözme noktasında gerek ekonomik, gerek sosyal, gerekse toplumsal yaşam alanları konusunda üstümüze düşenin en iyisini yapacağız” diye konuştu.

PATNOS HABER GAZETESİ

İletişime Geç