Doğubayazıt Belediye Başkan adayı Cengiz Çelik’in ilgi çeken projelerini derledik

31 Mart yerel seçimlerine çok az bir zaman kala, AK Parti Belediye Başkan adayı Mimar Dr. Cengiz Çelik Doğubayazıt’ta seçilmesi halinde hayata geçirmesi beklenen projelerini derledik.

Doğubayazıt Belediye Başkan adayı Cengiz Çelik'in ilgi çeken projelerini derledik
31 Mart yerel seçimlerine çok az bir zaman kala, AK Parti Belediye Başkan adayıMimar Dr. Cengiz Çelik Doğubayazıt’ta seçilmesi halinde hayata geçirmesi beklenen projelerini derledik. 

İşte Başkan adayı Çelik’in Doğubayazıt’ı  sil baştan yaratacağı projeleri; 

METEOR ÇUKURU TURİZM PROJESİ 

“Dünyada farklı örnekleri olan meteor çukurları özellikle yabancı  turistlerin ilgi odağı olmakta. Bu doğrultudan yola çıkarak Gürbülak gümrük kapısı civarında bulunan meteor çukurumuzun gerekli düzenlemeleri yapılarak turizme kazandıracak ve hayata  geçireceğimiz ‘’Doğubeyazıt Seni Bekliyor’’ projesi kapsamında  ziyaret programına dahil edeceğiz” 

 

YAŞLI VE ENGELLİ DESTEK PROGRAMI 

“Yaşlılarımız ve engellilerimiz bizim dua kapılarımızdır. 

Yaşlılarımız bizim yolumuzu aydınlatan birer fener, hayat tecrübeleriyle hemen yani başımızda duran öğretmenlerimizdir. 

Yaşlı ve Engelli Destek Programı (YEDES) kapsamında Yaşlı ve Engelli vatandaşlarımızın 

günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik katkı sağlayacağız, yalnız olmadıklarını hissettireceğiz. 

Her ay düzenli olarak ev temizliği, psikolojik danışmanlık, kuaförlük hizmeti gibi birçok 

hizmetimiz ile birlikte, onların her türlü ihtiyacını gidermek için de bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. 

Huzur ve refah içerisinde bir ömür geçirmeleri için var gücümüzle çalışacağız” 

 

ŞEHİR MERKEZİ OTOPARK PROJELERİ  

“Çarşı merkezimizde üzülerek görüyoruz ki ciddi boyutta otopark sorunu bulunmakta, otopark sorununu tamamiyle çözüyoruz. Çarşı caddelerimizin yoğun olduğu üç cadde ve dört sokakta olmak üzere beş adet otopark projesini hayata geçireceğiz. Bu projeleri ihale usulüyle vatandaşlarımıza vereceğiz” 

 

NEVROZ MEYDANI & MİTİNG ETKİNLİK VE TOPLANMA ALANI PROJESİ 

“Nevroz Meydanı Projelerini Kompleks halinde yaparak bir dizi etkinliği hayata geçireceğiz. 50 bin kişilik Nevroz meydanımızın gerekli düzenlemeleri yapılıp bölgeden ve dünyadan ziyaretçilerin gelmesini sağlayarak Doğubeyazıt Nevroz kültürünü ulusal etkinlik markası haline getireceğiz. Ayrıca etkinlik alanına 100 adet satış noktası oluşturarak esnaflarımız ve firmalarımızın bu büfelerde satış ve tanıtımlarını yapmasını sağlayarak müşteri portföylerini büyütmelerini şehrimize de ekonomik olarak katkı sunmalarını sağlayacağız. Dünyaca ün kazanmış bir marka haline dönüştüreceğimiz Nevroz Meydanı projemiz ile dünyadan çeşitli noktalarından ve bölgemizden Doğubeyazıt’ımıza gelen ziyaretçilerimize kültürümüze vermiş olduğumuz değerin, önemin büyüklüğünü de göstermiş olacağız” 

 

DEMİRTEPE KÖYÜ ÖRNEK TURİZM KÖYÜ PROJESİ 

“Demirtepe Köyü Ağrı Dağı’na giden yol güzergahı üzerinde bulunmakta ve aynı zamanda Doğubeyazıt sazlığına bu yoldan gidilmekte. Turizmden hak ettiği payı alması için Demirtepe Köy evlerine eski Doğubeyazıt evleri görünümü kazandıracağız. Aynı zamanda turistlerin geçiş güzergahı olan Demirtepe Köyü güzel görünümüyle turizme değer katacaktır” 

 

ATLI MANEJ SOSYAL TESİSLERİ PROJESİ & ATLI EĞİTİM MERKEZİ 

“Şehrimize kazandıracağımız atlı spor manej tesisi hemşerilerimizin ailecek ziyaret edebileceği binicilik eğitimleri alabileceği, atlı spor faaliyetlerini yerinde gözlemleyebileceği ve deneyimleyebileceği şekilde hayata geçireceğiz. Tesis vatandaşlarımıza ek istihdam sağladığı gibi aynı zamanda şehrimize yeni bir aktivite etkinliği kazandırarak sosyal birleşmeyi destekleyeceğiz.   Tesisimizin öncelikli kuruluş amacı çocuklarımız ve dezavantajlı bireylerdir. Bununla birlikte online randevu sistemi ile Doğubeyazıt ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza, binicilik branşında binicilik eğitimleri ve atlı gezinti hizmeti vereceğiz. Okul gruplarımıza atlı gezintiler, çeşitli sosyal projeler ve etkinliklerle bireyleri binicilik sporu ile tanıştıracağız” 

 

KARABULAK KÖYÜ KUŞ GÖZLEM KULESİ PROJESİ 

“Türkiye’de önemli 100 kuş cenneti arasında gösterilen Doğubeyazıt sazlığı bölgesi turistik anlamda büyük önem taşıyor. Şehrimize kazandıracağımız sosyal tesis projeleri arasında yer alan Karabulak Kuş Gözlem Evi ve Sosyal Tesisi halkımızın sosyalleşmesi anlamında önemli bir paya sahip olacaktır. Hayata geçirilecek Kuş Gözlem kulesi ve tesisi sayesinde özellikle yabancı turist anlamında bölgeye ziyaretçi turları hazırlayarak şehrimize ciddi bir katma değer sağlayacağız” 

PATNOS HABER GAZETESİ

İletişime Geç