DTSO BAŞKAN VEKİLİ DR. CENGİZ ÇELİK, GÜRBULAK GÜMRÜK MÜDÜRÜ KADRİ KARAKUŞ’U ZİYARET ETTİ

Doğubayazıt Gürbulak Köyünde bulunan Sarısu Açık Pazar ve Günübirlikçi Vatandaşlar İçin Gürbulak Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Kadri Karakuş, Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi odası (DTSO) Başkan vekili Dr. Cengiz Çelik ve Meclis üyesi Ali Çelik tarafından ziyaret edildi.

Doğubayazıt ekonomisinde büyük önem taşıyan Sarısu Açık Pazarı ve Günübirlikçi vatandaşların ekonomik refahında tek ekmek kapısı olan Gürbulak Gümrük Kapısının, sorunların çözümü konusunda DTSO Başkan vekili Dr. Cengiz Çelik ve Meclis üyesi Ali Çelik, Gümrük Müdürü Kadri Karakuş’u ziyaret ederek istişarelerde bulundular.

DTSO Başkan vekili Dr. Cengiz Çelik yaptığı açıklamada; “Bu konuların çözüm odaklı yol haritasının belirlenmesi konusunda birçok önemli hususu Müdür bey ile değerlendirdik, yakın zamanda Vali Dr. Osman Varol ve Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş beylere gerçekleştireceğimiz toplantıda sorunun çözümü konusunda ve İran resmi makamlarıyla gereğini yapmış olacağız. Müdür Karakuş’un göstermiş olduğu yakın ilgi ve sorunların çözümü konusunda yapacağı katkılar için tüm vatandaşlarımız adına teşekkür ederiz. Bu sorunların çözüme kavuşacağı güne kadar gerekli tüm adımları hayata geçireceğiz.”dedi.

İletişime Geç